RSS
2010. szeptember 04., szombat, Rozália napja van. Holnap Viktor és Lőrinc napja lesz
   
Betűméret

Miért nem működik a naptármódszer?

Miért nem működik a naptármódszer?A fogamzásgátlás egyik legvitatottabb módja, a naptármódszer feltételezi, hogy egy nő csak ciklusa 10-edik és 17-edik napja között tud teherbe esni. A feltételezés szerint a többi napokon nem szükséges védekezni, hiszen ilyenkor nem következhet be a megtermékenyülés.

A legújabb kutatások azonban ellent mondanak ezeknek a feltételezéseknek, sőt, a tudósok most már a korábbinál is megbízhatatlanabbnak tartják a naptármódszert.

Az Amerikai Környezetvédelmi Egészségügyi Tudományok Országos Intézetének munkatársai összesen 213 nő menstruációs ciklusát vizsgálták meg.

A tudósok a vizeletben lévő ösztrogén és progeszteron segítségével kísérték figyelemmel a menstruációs ciklust. A kutatók szerint a nők csupán egyharmadának volt olyan rendszeres a menstruációs ciklusa, hogy biztonsággal alkalmazhassa a naptármódszert.

"A legtöbb nőnek nem 28 napig tart a ciklusa - nyilatkozta Dr. Laura Castleman, a kutatás egyik munkatársa - Vannak olyan nők, akiknek a ciklusa 35, és vannak olyanok, akiknek 21 napig tart. Ez személyenként teljesen változó."



Szóljon hozzá!


Biztonsági kód
Frissítés

Kérdőív CSAK NŐKNEK!

Sürgősségi / esemény utáni fogamzásgátlásra vonatkozó anonim kérdőív CSAK NŐKNEK.

Köszönjük a részvételt,
TOVÁBB A TESZT KITÖLTÉSÉHEZ »

Hírhozzászólások
Friss fórumtémák
Friss blogok

Szexdoktor Hírlevél

Szexdoktor Hírlevél



Szexdoktor.hu

Filozófiánk: A szexualitás életünk meghatározó része. Ha jó, ha rossz, ha nincs. A jobb, egészségesebb és biztonságosabb szexre vágyóknak szól portálunk: szexdoktor.hu

Belépés